Egyre nagyobb teret hódít a precíziós mezőgazdaság
Mi a precíziós mezőgazdaság?
A precíziós mezőgazdaság egy általános kifejezés, amely olyan mezőgazdasági eszközöket jelöl, amelyek a szántóföldi változékonyság megfigyelésén, mérésén és az arra való reagáláson alapulnak a növénytermesztésen keresztül.
Ezt a globális helymeghatározó rendszer (vagy GPS-műholdak) vagy a globális navigációs műholdrendszer (GNSS) használata teszi lehetővé, amelyek lehetővé teszik a mezőgazdasági üzemek vezetői számára, hogy reagáljanak a szántóföldi szabálytalanságokra. Ez a megközelítés lehetővé teszi a gazdálkodók számára, hogy a helyszínen és valós időben hozzanak fontos erőforrás-gazdálkodási döntéseket.
De vajon ez a gazdálkodás új módja, vagy ez egy évtizedek óta létező koncepció?
A koncepció már évtizedek óta létezik; a precíziós mezőgazdaság gyakorlati megvalósításához szükséges eszközök azonban exponenciálisan növekednek. Tudósként az a feladatunk, hogy segítsünk az eszközök és gyakorlatok sűrítésében és hatékonyságuk értékelésében.
Az Egyesült Államokban a nagyobb gazdaságok egyre nagyobb mértékben alkalmazzák a precíziós mezőgazdaságot, és leküzdik a technológiai akadályokat a gyakorlatok bevezetése előtt. De nagyon kevés kis gazdaság az USA-ban, amelyek az amerikai gazdaságok több mint 85 százalékát teszik ki, alkalmazza a precíziós mezőgazdaságot. Munkánk kifejezetten a kistermelőkre és a traktorirányítási rendszerekre összpontosít.
Hogyan segíthet a precíziós technológia a mezőgazdászoknak, különösen a kistermelőknek?
Az ország nagyüzemi sorközi növénytermesztőinek nagyjából a fele használ traktorirányítást. Ezzel szemben a kisgazdaságok nagyrészt nem alkalmaznak traktorirányítási technológiákat.
A kisgazdaságok esetében jelentős lehetőség van a technológia alkalmazásának növelésére, ami potenciálisan gazdasági és környezeti megtakarításokat eredményezne, mivel a költségek csökkenése gyakran nyereségnövekedést eredményez.Megtanultuk, hogy a gazdaságon belüli hatékonyság különösen hatékony ezekben a kisméretű rendszerekben.
A traktorirányítás térben pontosabb megértést biztosít a traktorok működéséhez, ami a kezelő fáradtságának csökkenéséhez, nagyobb terméshozamhoz és a kedvezőtlen körülmények között hosszabb munkanapok ledolgozásának lehetőségéhez vezet. Összességében ezek a változások jelentősen csökkenthetik a kis gazdaságok üzemanyag-, munka-, javítási és karbantartási költségeit.